"...A kudarcok és nehézségek mélyén, minden probléma terén, minden helyzetben és kihívásban ott szunnyad egy rejtett lehetőség. Valami, amiből tanulhatunk, ami a hasznunkra lehet, valami előny, valami, amin nyerhetünk ...
A sikeres ember a célt tartja szem előtt, megkeresi a lehetőséget, szembenéz a kihívással, és minden balsikerben és nehézségben felkutatja a pozitívumot.
Mi a titka az önbecsülés javításának? Csodálatos módon a kölcsönösség törvénye miatt minden egyes dolog,
amivel növeljük az önbecsülését valaki másnak, az a sajátunkat is fokozza. Ez egészen biztos. Ez azt jelenti, hogy bármilyen kedves vagy nagylelkű dolgot teszünk, amivel növeljük mások önbecsülését, azzal a sajátunkat is növeljük.
Bánjunk jól mindenkivel!
Éreztessük a fontosságukat, akkor mi is fontosnak érezzük magunkat!
Ez a kölcsönösség törvénye.
Hogyan éreztethetjük, hogy fontosak?
Először is, a legfontosabb:
HAGYJUNK FEL A DESTRUKTÍV KRITIKÁVAL!
Hagyjunk fel a destruktív kritikával! Semmi más nincs, ami az önértékelést gyorsabban csökkentené, mint a destruktív kritika.
Senkit se kritizáljunk, mert az lebecsülést sugall, tönkreteszi a másik ember önbecsülését, pocsékul érzik magukat! Ha megtesszük ezt, ha ezt az 1 változást véghezvisszük, hogy felhagyunk a
destruktív kritikával, sokkal vonzóbb személlyé válunk, mint ahogy el tudnánk képzelni.
LEGYÜNK KEDVESEK! Legyünk kedvesek! Legyünk kedvesek!
Ez azt jelenti: ne vitatkozzunk!
Ne vitatkozzunk! A vita… a vita elkerülésének van egy rendkívül, rendkívül egyszerű módja, a következő: először a másikat próbáljuk megérteni, ne magunkat megértetni! Alkalmazzuk a közvetett erőfeszítés törvényét!
Először értsük meg a másik ember szempontjait! Mi az oka annak, hogy így vagy úgy vélekedik és érez egy másik személy? Ha nem értünk egyet vele, az éretlen személyiség természetes reakciója az, hogy nyomban érvekkel árasztja el a másikat.
A legfontosabb az, hogy úgy a legkönnyebb pozitívan gondolkodni, könnyen lelkesedni, elérni, hogy szeressenek és szeressünk, ha sose vitatkozunk másokkal. Ha igyekszünk elkerülni a vitákat.
Az elfogadást egyszerűen úgy mutatjuk ki, hogy mosolygunk. Amikor rámosolygunk valakire, jelezzük, hogy elfogadtuk.
Mosolyogjunk! Vegyük rá magunkat a mosolygásra!
És tapasztaljuk, hogy megkedveljük a mosolygást, ha megszokjuk, hogy rámosolygunk másokra. Ami a nagyrabecsülést illeti, ezt hogyan
fejezzük ki? Azt mondjuk, hogy: „Köszönöm.” Újra és újra megint.
Az aranyszabály így szól: „Szeresd embertársadat, mint önmagadat!” Szeresd felebarátodat, mint önmagadat! Bánj úgy vele, mint önmagaddal!
„Az a sikeres ember, aki jól élt, gyakran nevetett, és sokat szeretett.”
Ha nem próbáljuk megváltoztatni a másikat, és feltétel nélkül elfogadjuk, feltétel nélküli szeretettel és elfogadással, akkor
gyakran mindent megtesznek, hogy megváltozzanak a kedvünkért.
De minden emberben van valami, ami ellenáll annak, ha más akarja megváltoztatni.
Azért vagyunk a földön, hogy tegyünk valamit a többiekért !
Az, hogy hogyan álljuk meg helyünket mint emberi lények, egyszerűen mérhető.
Csak olyan mértékben vagyunk szeretetteljes emberek, amilyen mértékben szeretetünket kifejezzük mások iránt. Csak annyira vagyunk szeretetteljesek, amennyire kifejezésre juttatjuk mások iránti szeretetünket."
Brian Tracy